Anupova kniha

27. března 2010 v 20:31 | Anička |  Povídky
Poprvé nám o ní vyprávěla učitelka ve škole.Nezdálo se mi moc pravděpodobné,že by něco takového existovalo.Připadalo mi to jako nějaká pohádka pro malé děti,jako něco,čemu jsme museli pod nátlakem věřit,ale nikdo tomu z duše nevěřil.
Pak se rozšířila v novinách zpráva ve které bylo něco o Knize Mrtvých,ale proč by se zrovna měla nazývat Anupova kniha?
Potom jsem si o Anupovi přečetla něco víc.Dozvěděla jsem se,že byl nazýván také Anubis,a byl strážcem nabalzamovaných těl,tedy mumií.A taky že vypadal jako pes.
Na obrázku v knížce,jak se mi zdálo,nebyl Anup,ale náš pes Gary.byl tam zachycený tak věrně,že kdybych nevěděla,že byla kniha vydaná asi před třiceti lety,myslela bych si,že je Anup namalovaný podle něho.Ale to je blbost.
Nakonec mě téma starého Egypta zajímalo tak,že jsem o něm v knihovně přečetla všechny knihy,a začala jsem si je kupovat v antikvariátu.Antikvář byl na mě hodný,ukazoval mi knížky na které se nesmí sahat,a po čase jsem dostala slevu. Jednou mi ukázal tak starou knihu,že jsem se divila, že ještě drží pohromadě.Knihu jsem si okamžitě koupila.
Měla jsem asi pět knížek rozečtených,takže jsem knihu začela číst až tak za měsíc.Kniha vevnitř nebyla tak poničená,jak jsem si myslela.Navíc se dala číst rychle,což je pro starou knížku velké plus.A zase tam byl obrázek Anupa,tedy Garyho.A k tomu byl na poslední stránce vzkaz.Stálo tam stejným písmem jakým byla kniha napsaná: Dnes večer přijď s Garym ke kašně.Budu tě čekat.
Vyrazilo mi to dech. Měli ve starém Egyptě kašny? Pro koho byl vzkaz určen? Pro mě? Myslím že s obrázkem má Gary něco společného,takže asi ano.Navíc máme kašnu. Ale co kdyby mě chtěl někdo unést? Pak mě napadlo,jak by ten člověk ten vzkaz napsal?Při tištění knihy nebyl na světě,a knihu do tiskárny nevložíte.Nakonec zvítězila zvědavost.Večer jsem došla s Garym na náměstí.
Bylo tam pár lidí a policajt.Vyptával se mě,co tu dělám.Řekla jsem mu,že tu na někoho čekám.Nechal mě být.Pak tam přišel muž celý v černém.Policista zase doběhl.Muž mu řekl,že je můj táta.Gary muže olizoval,jako by byli dlouholetí přátelé.Ptala jsem se ho,kdo to je,ale neodpověděl.Jen mi řekl,abych šla za ním.Tak jsem tedy šla.
Vedl mě k domu vedle antikvariátu.Dům byl poměrně vysoký.Na některých místech opadávala omítka.Vešli jsme s Garym dovnitř.Gary mě táhl za sebou,jako by tu už někdy byl.U velkých dveří se zastavil.Já jsem mu je otevřela,a nestačila se divit.Všechno v místnosti bylo zlaté.Na stole ležela jediná nezlacená věc-kniha.Muž,který šel za mnou si stáhl černou kapuci.Objevila se pod ní sokolí hlava.Poznala jsem boha Hora,s jedním okem zakaleným.Vysoukala jsem ze sebe jen: eee...Doobbrý den...Pousmál se,jestli se mírnému nahnutí zobáku dá říkat úsměv. Řekl mi,že jsem Jedna z rodu boha Anupa,takže jsem něco jako Percy Jackson.Pak mi ještě řekl,že Gary je vlastně můj ochránce,a že mi něco otec posílá.Mám si to rozbalit až doma.A vyvedl mě ven.
Zvědavostí jsem málem umřela.Hned,jak jsem překročila práh domu,vypustila jsem Garyho na zahradu,a dala jsem se do rozbalování balíčku.
Byla tam krabička,jak jinak,celá zlatá.Když jsem ji otevřela,spatřila jsem Ankh,klíč k životu.Jak jsem si ho pověsila na krk,věděla jsem,že tu jsou.Slyšela jsem je.Duchové temnoty.Gary se na dvoře rozštěkal.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anička Anička | 27. března 2010 v 20:32 | Reagovat

Uff... [:tired:]

2 Anička Anička | 27. března 2010 v 20:34 | Reagovat

Schválně se podívejte na článek z boku.

3 TaziDra - pokud budeš reagovat,tak ke mně na blog TaziDra - pokud budeš reagovat,tak ke mně na blog | E-mail | Web | 14. května 2011 v 11:39 | Reagovat

Smím se práti.Předpokládám,že je to povídka,že ? ^.^

4 TaziDra - pokud budeš reagovat,tak ke mně na blog TaziDra - pokud budeš reagovat,tak ke mně na blog | E-mail | Web | 14. května 2011 v 11:40 | Reagovat

*ptáti

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama