Březen 2010

Anupova kniha

27. března 2010 v 20:31 | Anička |  Povídky
Poprvé nám o ní vyprávěla učitelka ve škole.Nezdálo se mi moc pravděpodobné,že by něco takového existovalo.Připadalo mi to jako nějaká pohádka pro malé děti,jako něco,čemu jsme museli pod nátlakem věřit,ale nikdo tomu z duše nevěřil.
Pak se rozšířila v novinách zpráva ve které bylo něco o Knize Mrtvých,ale proč by se zrovna měla nazývat Anupova kniha?
Potom jsem si o Anupovi přečetla něco víc.Dozvěděla jsem se,že byl nazýván také Anubis,a byl strážcem nabalzamovaných těl,tedy mumií.A taky že vypadal jako pes.
Na obrázku v knížce,jak se mi zdálo,nebyl Anup,ale náš pes Gary.byl tam zachycený tak věrně,že kdybych nevěděla,že byla kniha vydaná asi před třiceti lety,myslela bych si,že je Anup namalovaný podle něho.Ale to je blbost.
Nakonec mě téma starého Egypta zajímalo tak,že jsem o něm v knihovně přečetla všechny knihy,a začala jsem si je kupovat v antikvariátu.Antikvář byl na mě hodný,ukazoval mi knížky na které se nesmí sahat,a po čase jsem dostala slevu. Jednou mi ukázal tak starou knihu,že jsem se divila, že ještě drží pohromadě.Knihu jsem si okamžitě koupila.
Měla jsem asi pět knížek rozečtených,takže jsem knihu začela číst až tak za měsíc.Kniha vevnitř nebyla tak poničená,jak jsem si myslela.Navíc se dala číst rychle,což je pro starou knížku velké plus.A zase tam byl obrázek Anupa,tedy Garyho.A k tomu byl na poslední stránce vzkaz.Stálo tam stejným písmem jakým byla kniha napsaná: Dnes večer přijď s Garym ke kašně.Budu tě čekat.
Vyrazilo mi to dech. Měli ve starém Egyptě kašny? Pro koho byl vzkaz určen? Pro mě? Myslím že s obrázkem má Gary něco společného,takže asi ano.Navíc máme kašnu. Ale co kdyby mě chtěl někdo unést? Pak mě napadlo,jak by ten člověk ten vzkaz napsal?Při tištění knihy nebyl na světě,a knihu do tiskárny nevložíte.Nakonec zvítězila zvědavost.Večer jsem došla s Garym na náměstí.
Bylo tam pár lidí a policajt.Vyptával se mě,co tu dělám.Řekla jsem mu,že tu na někoho čekám.Nechal mě být.Pak tam přišel muž celý v černém.Policista zase doběhl.Muž mu řekl,že je můj táta.Gary muže olizoval,jako by byli dlouholetí přátelé.Ptala jsem se ho,kdo to je,ale neodpověděl.Jen mi řekl,abych šla za ním.Tak jsem tedy šla.
Vedl mě k domu vedle antikvariátu.Dům byl poměrně vysoký.Na některých místech opadávala omítka.Vešli jsme s Garym dovnitř.Gary mě táhl za sebou,jako by tu už někdy byl.U velkých dveří se zastavil.Já jsem mu je otevřela,a nestačila se divit.Všechno v místnosti bylo zlaté.Na stole ležela jediná nezlacená věc-kniha.Muž,který šel za mnou si stáhl černou kapuci.Objevila se pod ní sokolí hlava.Poznala jsem boha Hora,s jedním okem zakaleným.Vysoukala jsem ze sebe jen: eee...Doobbrý den...Pousmál se,jestli se mírnému nahnutí zobáku dá říkat úsměv. Řekl mi,že jsem Jedna z rodu boha Anupa,takže jsem něco jako Percy Jackson.Pak mi ještě řekl,že Gary je vlastně můj ochránce,a že mi něco otec posílá.Mám si to rozbalit až doma.A vyvedl mě ven.
Zvědavostí jsem málem umřela.Hned,jak jsem překročila práh domu,vypustila jsem Garyho na zahradu,a dala jsem se do rozbalování balíčku.
Byla tam krabička,jak jinak,celá zlatá.Když jsem ji otevřela,spatřila jsem Ankh,klíč k životu.Jak jsem si ho pověsila na krk,věděla jsem,že tu jsou.Slyšela jsem je.Duchové temnoty.Gary se na dvoře rozštěkal.

Co se přihodilo kvůli dvoukoruně aneb ryba vypráví.

8. března 2010 v 17:22 | Anička |  Povídky
Tak tu máme další téma týdne...

Jsem docela zvláštní ryba.
A to jen proto,že mám v břiše dvoukorunu.
Lidé mě honí jen pro ni,jako by to byla poslední mince která zbyla po hospodářské krizi.
Však taky je!
Všechno se totiž přihodilo kvůli mě.
Nepovídej!
Lidé začali vyhazovat peníze kvůli drahému rybářskému vybavení,které se potom stejně pokazilo.
Samo ne!
Ta dvoukoruna totiž obeplula celý svět.
Já taky,a nikdo se o mě nezajímá!
Ale nejsi dvoukoruna.
A to vadí???
A nejeden člověk kvůli mě přišel o život
Půlka lidstva.
Hele,to vaše kecání nikoho nezajímá.
Jak to???
Aby bylo jasno,lidi tě honí právě proto, že si jediná ryba,co se za toto desetiletí ukázala,a ne kvůli nějaké mizerné dvoukoruně.
A tohle je zase blog o fantasy,tak si můžeme trochu vymýšlet!
Díky.
Ty seš taky vymyšlenej.
To si jen myslýš.
Já to vím!
A co já,hlavní postava celého příběhu tu mám okounět???
Když sem vymyšlenej já,tak seš vymyšlená i ty a je vymyšlený to,jak se chováme.
Takže je vymyšlený i to, co teď řeknu???
Jo.
A určitě je teď vymyšlený i to, co teď bude.
A věřili by jste tomu, že je všechno vymyšlený kvůli týdenímu tématu???
A co je to za téma???
Přečti si,co je v editoru vlevo nahoře.
A tam něco je???
Jo.
A co je tam napsané???
Je tam,že téma týdne je Peníze.
Takže jsme vymyšlený jen kvůli peňezům???
Asi.
A nevíš,jaký je nadpis???

Co se přihodilo kvůli dvoukoruně aneb ryba vypráví.

Ale my jsme dvě.
A já jsem co???
Ty jsi ještě tady???
Ne asi.
A to se opravdu přihodilo kvůli dvoukoruně???
Kvůli VYMYŠLENÉ dvoukoruně.
Fakt???
Kterou si vymysleli tři živočichové
Tak,tak.
Já,ryba vedle a autor.
A co já???
Ty jsi vedlejší postava.
Neměli by jsme to ukončit?
Tak čau.
Ahoj.
Čus.

Ekologické zpracování blogu

7. března 2010 v 13:37 | Anička |  Andělíčkovy noviny
Určitě jste užnějaký článek smazali.A určitě jste hodili petku do kontejneru. Jak ale naložit ekologicky s nějakým článkem? Nebo rovnou s blogem? Toť otázka.

Jedním řešením je článek přesunout do neviditelné složky. Někdy však, po dlouhém hledání někdo článek najde. A je zle.

Další řešení je článek dát do archivu "smazaný", ale rovnou článek neodstranit. Potom článek může ležet i dlouhé roky na jednom místě. Ale vy ho stejně někdy smažete.

Nejlepší řešení je některé "recyklovatelné" části článku využít k dalším článkům. Například nepříliš povedený článek o psech můžeme převést na několik článků o psích rasách,a zbytek se dá odstranit.

Stejně se dá naložit i s celým blogem.Založíme si v počítači složku Blog o ... a můžeme si tak zálohovat ty nejpovedenější části blogu, a zbytek smazat.Malá povídka z Marsu

6. března 2010 v 16:07 | Anička |  Povídky
Tak trochu jiná povídka o hrdinovi.

Byla jedna stáj jménem Požár.Ta stáj byla na Marsu.Byla to stáj plná Koňopsů (Koňopes je kříženec koně,psa a draka).Jednoho dne tam přiběhl zatoulaný pes.Koňopsové nic takového neviděli.Ptali se:Proč nemáš kopyta? A křídla? Aspoň že máš tlapky...Ty musíš být nějaké nemehlo!Pes nato:Co si to dovolujete? Já jsem hrdina! K.psi nato:A co jsi u... Nestačili to doříct. Ve stáji začalo hořet! K.psi začali panikařit a volat o pomoc.Ale pes byl v klidu. vyvedl K.psy ze stáje a přivolal marťany,aby stáj uhasili.K.psi i marťani se nestačili divit. Ptali se: Kdo jsi,ty náš zachránce??? Ty musíš být psí hrdina! A pes: Jsem Lajka...

Zima 2009-2010 malé shrnutí

6. března 2010 v 14:50 | Anička |  Andělíčkovy noviny
Takže zima...
Teprve teď si vzpomínám na ty příhody se psama...

Poprvé:

Postavy:
Pes Sněhurka Betmen

Vezmu si pejsky na procházku.Projdeme se po sněhu,ale nějek mi unikne,že je namrzlý... Vydržím na něm pět sekund a BÁC!!! Sněhurka mě táhne za sebou...Nová pohonná hmota vynalezena... Sněhurka se vyřádila a já taky...

A podruhé:

Postavy:
Holky ze školy (H)
Sněhurka
Nepojmenovaný pes (NP)

Jedna holka ze školy touží po pejskovi...Kdž jí rodiče slíbili,že jí ho koupí,vychloubání jsme se nevyhnuly...Já budu mít pejska.(Já mám čtyři)A víte jak bude vypadat???(A nás to má zajímat???)
Takový malinký,chlupaťoučký...(To je vážně popis,podle toho ho poznáme...)Já už jsem jednoho psa měla,ale umřel...(Vážně???)
Po týdnu si začne stěžovat:
Máma říká,že po něm mám uklízet bobky!(Vážně už psa měla???)
A kartáčovat mu starý chlupy!!! Zašpiním si oblečení!!! (Bože...)

Takže zima nebyla nic moc,vyšla mě jen na jeden článek...